Sport-events.pl
specjalne Oferta specjalna

GÓRY KORSYKI

SZLAKI TWOICH MARZEŃ

Korsyka - Wyspa Piękności 'ILE DE BEAUTE'

Korsyka czaruje, onieśmiela swym pięknem, uwodzi.
Gdy ją opuszczasz czujesz pustkę i myślisz tylko o tym, aby jak najszybciej do niej powrócić.
Poczuć jej zapach, odetchnąć jej powietrzem, zatrzymać się na szlaku, spojrzeć na rajskie plaże, błękitny bezkres morza majaczący gdzieś w oddali.

Francuzi mówią o niej "Ile de Beaute" - Wyspa Piękności.
Grecy "Kaliste" - Najpiękniejsza.
My mówimy o niej - romantyczna i wymagająca, uzależniająca i pierwotna. 

Zapraszamy Cię do podróży w miejsce, które zmieni Twoje życie i sprawi, że nic już nie będzie takie jak wcześniej :)

Odwiedź z nami ojczyznę Napoleona Bonaparte, najbardziej górzystą wyspę basenu Morza Śródziemnego, słynącą z życzliwych i dumnych mieszkańców, śnieżnych szczytów, krystalicznie czystych jezior oraz szlaku GR20 uznawanego za jeden z najciekawszych ale zarazem najbardziej wymagających górskich szlaków Starego Kontynentu. 

Gotów na wędrówkę?
Podążasz za marzeniami i jedziesz z nami? 

Świetnie, na pewno się nie zawiedziesz!

Rozwiń treść RozwińZwiń treść
FAQ

TREKKING W GÓRACH KORSYKI

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Do udziału w trekkingu w Górach Korsyki zapraszamy wszystkie osoby chcące wędrować po pięknych górach nieskażonych jeszcze cywilizacją, odkrywać wioski i miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał...

Podczas całego trekkingu przejdziemy szlakami najpiękniejszymi na wyspie, pomiędzy szlakami będziemy przemieszczać się autokarem aby przy okazji nacieszyć oczy widokami zgoła innymi niż te do których przywykliśmy np. w Alpach!

Trekking nie przysparza większych trudności technicznych, poprowadzony częściowo słynnym szlakiem GR20, częściowo szlakiem Tra Mare e Monti, w pierwszym wariancie jest przeznaczony dla turysty o dobrym i bardzo dobrym przygotowaniu kondycyjnym, w wariancie drugim dla każdego turysty o podstawowym przygotowaniu kondycyjnym.

NIE. Bagaż główny zostaje w hotelu lub w autokarze, kiedy zmieniamy miejsce zakwaterowania. Na każdy dzień trekkingu zabieramy mały, podręczny plecak (20-30 litrów). Plecak ten może służyć jako bagaż podręczny w autokarze.

TAK. Aby wziąć udział w trekkingu wystarczy posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY.


Jeśli w momencie rezerwacji do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni:
ZALICZKA: 30% całości ceny do 3 dni roboczych od otrzymania umowy. WALUTA: PLN
DOPŁATA: pomiędzy 29 a 25 dniem przed wyjazdem.
WALUTA: PLN (możesz wpłacić całość w polskich złotych) lub kwotę w PLN wpłacić na konto złotówkowe a kwotę w EUR wpłacić na konto walutowe.
PRZYPOMNIENIE: Na 32-30 dni przed wyjazdem, wyślemy Ci przypomnienie o wpłacie końcowej oraz podamy kurs euro.

Jeśli w momencie rezerwacji do wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni:
ZALICZKA: brak.
DOPŁATA: całość kwoty do 3 dni roboczych od otrzymania umowy.
WALUTA: PLN (możesz wpłacić całość w polskich złotych) lub kwotę w PLN wpłacić na konto złotówkowe a kwotę w EUR wpłacić na konto walutowe.
PRZYPOMNIENIE: wraz z umową otrzymasz informację o kursie euro.

Jeśli w momencie rezerwacji do wyjazdu pozostało mniej niż 14 dni:
ZALICZKA: BRAK
DOPŁATA: całość kwoty najpóźniej w następnym dniu roboczym po otrzymaniu umowy.
WALUTA: PLN (możesz wpłacić całość w polskich złotych) lub kwotę w PLN wpłacić na konto złotówkowe a kwotę w EUR wpłacić na konto walutowe.
PRZYPOMNIENIE: wraz z umową otrzymasz informację o kursie euro.

Wysokość zaliczki oraz wpłaty końcowej wraz z terminami wpłat znajdziesz na otrzymanej od nas Umowie-Zgłoszeniu.

Jeśli do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż 30 dni a w formularzu rezerwacji wybrałeś dodatkowe ubezpieczenie od kosztów imprezy turystycznej (RG) lub/i ubezpieczenie od kosztów przerwania imprezy turystycznej (RGS), prosimy abyś opłacił rezerwację maksymalnie w następnym dniu roboczym.

GÓRY KORSYKI
UCZESTNICY TREKKINGÓW PISZĄ O NAS
1 / 9

Bardzo przyjemny trekking. Góry Korsyki robią duże wrażenie.

Niesamowita czerwień skał na trasie z Curzu do Girolaty, tchnący atmosferą tajemniczości wąwóz Spelunca, przejście z wariantem alpejskim przez Igły Bavella. Warto było przyjechać i przejść trasę z przewodnikami i grupą. Do tego cudne Bonifacio, tajemnicze Corte i niezapomniany spacer po Vivario. Korsyka piękna, niezwykła i owiana tajemnicami legii cudzoziemskiej.

Zbyszek z Pomorza
OCENA 5 / 5

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, fantastyczni przewodnicy,

z którymi mam nadzieję, że będę miała okazję jeszcze gdzieś się powspinać. Świetnie dobrane trasy trekkingowe, i cały program wycieczki. Przepiękne widoki! Hotele komfortowe a posiłki smaczne (i dużo!). Dodatkowo Pan kierowca autobusu dzięki któremu na całej trasie czułam się bezpiecznie:). To był mój pierwszy taki wyjazd, i na pewno nie ostatni! Z czystym sumieniem polecam, ja byłam zachwycona.

Dorota
OCENA 5 / 5

... wędrując, krok po kroku wyżej... stajemy się na powrót tabulą rasą...

...nasze zmysły ulegają oczyszczeniu... a im bliżej szczytu - rośnie w nas radość z czystej świadomości że jesteśmy Tych przestrzeni brylantową cząstką, bo choć najmniejszą - ale jedyną, mogącą dzięki zdolności percepcji to wyartykułować... choćby w tej chwili na tej kartce!

Bożena
OCENA 5 / 5

Korsyka jest piękna ale moim zdaniem trekking trudniejszy niż w Dolomitach czy dookoła Mont Blanc.

Zaletą jest to, że są dwie grupy i można w swoim tempie dotrzeć tam gdzie zaplanowano. To bardzo ważne dla tych co wolniej chodzą. Podziękowania również dla przewodników, którzy zachęcali do podjęcia wyzwania tych, którzy nie wierzyli w swoje siły. Ich profesjonalizm sprawiał, że czuliśmy się dobrze i bezpiecznie. Bardzo dobrym pomysłem był dzień wolny od trekkingu spędzony wspaniale w pięknym Bonifacio. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tym trekkingu.

Hanna
OCENA 5 / 5

Profesjonalnie zorganizowany trekking dla osób chodzących po górach,

ale nie dla profesjonalistów. Warto spróbować.

Stanislaw
OCENA 5 / 5

Bardzo fajny, sprawnie zorganizowany trekking,

góry warte zobaczenia, polecam.

Jola
OCENA 5 / 5

Wysokogórskie krajobrazy nad brzegami ciepłego morza.

Do tego zabytki, muzyka polifoniczna, bardzo kompetentni i sympatyczni przewodnicy, świetna atmosfera w grupie. To wszystko gwarantuje doskonały wyjazd.

Stefan
OCENA 5 / 5

Treking w górach Korsyki - połączenie górskich prawie alpejskich krajobrazów z morzem,

śródziemnomorska roślinność, urokliwe zatoki, plaże i morze we wszystkich odcieniach błękitu i turkusu. Widok jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny.

Sława
OCENA 5 / 5

Ciekawie pomyślany trekking. Może zmylić nazwa - "Korsyka dla każdego".

Owszem, dla każdego kto lubi chodzić po górach i przy okazji "zaliczyć" możliwość kąpieli w Adriatyku. Nie powinny tu trafiać osoby, które Adriatyk stawiają na pierwszym miejscu, a góry są dla nich przy okazji. Mogę spokojnie polecić.

Artur
OCENA 4 / 5
GALERIE

KORSYKA - GÓRY PACHNĄCE PRZYGODĄ

Zobacz wybrane fotogalerie z poprzednich wyjazdów.