Sport-events.pl
INFORMACJE

F A Q

FAQ

PRZED PODRÓŻĄ. DOWIEDZ SIĘ

Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza kontaktowego.

TAK. Nie musisz posiadać konta walutowego aby wziąć udział w trekkingu.
Kwota podana w walucie euro może zostać przez Ciebie wpłacona w polskich złotych.
Na ok. 7 dni przed datą wpłaty końcowej (32 dni przed rozpoczęciem Twojej podróży), otrzymasz od nas wiadomość e-mail z aktualnym kursem euro, wg którego możesz dokonać płatności w polskich złotych.

Podana cena dotyczy 1 osoby. W formularzu rezerwacji można sprawdzić cenę dla wybranej większej ilości osób.
Do podanej ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).

Cena każdego trekkingu podana została częściowo w polskich złotych oraz w walucie euro ze względu na ryzyko kursowe.
Tak podana cena obejmuje świadczenia zawarte w ofercie biura.

Świadczenia zawarte w cenie trekkingu podajemy każdorazowo w ofercie wyjazdu oraz na umowie z Klientem, tak abyś miał pewność za co zapłacisz przelewem na konto biura, oraz na jakie koszty dodatkowe powinieneś być przygotowany w związku z realizacją programu.

W cenie naszego trekkingu zapewniamy na ogół:
- przejazd komfortowym autokarem (imprezy z transportem autokarowym) lub przeloty samolotem tam i z powrotem;
- bagaż główny oraz bagaż podręczny (limity bagażowe znajdziesz w ofercie);
- przejazdy na miejscu trekkingu: transfery lotniskowe, transport na szlaki górskie, wycieczki objazdowe;
- zakwaterowanie w hotelach (najczęściej hotele o standardzie 3***) lub domu wakacyjnym (Wyspy Owcze);
- wyżywienie: śniadania lub śniadania i obiadokolacje (nie dotyczy trekkingu na Wyspach Owczych);
- kanapki na wyjście w góry (Trekking Tour du Mont Blanc);
- przewodnictwo osób uprawnionych, wykonujących swój zawód z pasją i zaangażowaniem;
- wszystkie wycieczki górskie opisane w programie imprezy;
- ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże obejmujących również ryzyka kosztów ratownictwa oraz covid-19;
- podatek VAT.

Ceny trekkingów nie zawierają ewentualnych, dodatkowych kosztów, takich jak:
- bilety na kolejki górskie, bilety do atrakcji turystycznych;
- biletów na komunikację lokalną (najczęściej na miejscu imprezy poruszamy się własnym lub wynajętym środkiem transportu);
- wycieczki fakultatywne;
- dodatkowe wyjścia wysokogórskie (wulkan Teide, wulkan Pico);
- dopłata do pokoju 1-os. (fakultatywnie);
- dodatkowe ubezpieczenie od kosztów chorób przewlekłych i nowotworowych;
- dodatkowe ubezpieczenia od kosztów imprezy turystycznej lub kosztów przerwania imprezy turystycznej.

Jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni:
ZALICZKA: 30% całości ceny. WALUTA: PLN
DOPŁATA: pomiędzy 29 a 25 dniem przed wyjazdem.
WALUTA: PLN (możesz wpłacić całość w polskich złotych) lub kwotę w PLN wpłacić na konto złotówkowe a kwotę w EUR wpłacić na konto walutowe.
PRZYPOMNIENIE: Na 32-30 dni przed wyjazdem, wyślemy Ci przypomnienie o wpłacie końcowej oraz podamy kurs euro.

Jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni:
ZALICZKA: brak.
DOPŁATA: całość kwoty do 3 dni roboczych.
WALUTA: PLN (możesz wpłacić całość w polskich złotych) lub kwotę w PLN wpłacić na konto złotówkowe a kwotę w EUR wpłacić na konto walutowe.
PRZYPOMNIENIE: wraz z umową otrzymasz informację o kursie euro.

Jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 14 dni:
ZALICZKA: BRAK
DOPŁATA: całość kwoty najpóźniej w następnym dniu roboczym.
WALUTA: PLN (możesz wpłacić całość w polskich złotych) lub kwotę w PLN wpłacić na konto złotówkowe a kwotę w EUR wpłacić na konto walutowe.
PRZYPOMNIENIE: wraz z umową otrzymasz informację o kursie euro.

Wysokość zaliczki oraz wpłaty końcowej wraz z terminami wpłat znajdziesz na otrzymanej od nas Umowie-Zgłoszeniu.

Jeśli do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż 30 dni a w formularzu rezerwacji wybrałeś dodatkowe ubezpieczenie od kosztów imprezy turystycznej (RG) lub/i ubezpieczenie od kosztów przerwania imprezy turystycznej (RGS), prosimy abyś opłacił rezerwację maksymalnie w następnym dniu roboczym.

TAK. Towarzystwo na trekkingach zawsze znajduje się samo, ponieważ Osoby jadące na nasze imprezy w pojedynkę stanowią około 50-60% uczestników każdego wyjazdu!
Ponadto możesz być pewien, że Uczestnicy naszych trekkingów są osobami przyjaznymi, otwartymi i nastawionymi na górską przygodę.

Średnia wieku Uczestników na naszych trekkingach to ok. 40 lat, jednak na nasze wyjazdy jeżdżą zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby powyżej 60-70 roku życia.

Trekkingi organizujemy w grupach:
- min. 25 osób. Trekkingi z transportem autokarowym: Tour du Mont Blanc, Dolomity, Korsyka.
- min. 12 osób: Trekkingi z transportem lotniczym: Madera & Porto Santo; Archipelag Azorów: wyspa Sao Miguel oraz wyspy Pico, Faial, Sao Jorge, Flores, Corvo; Wyspy Kanaryjskie: Teneryfa, La Palma.
- min. 8 osób. Trekkingi z transportem lotniczym: Wyspy Owcze, Pireneje.
Trekkingi przygotowane w dwóch wariantach przejść (TMB, Dolomity, Korsyka) lub trekkingi, w których udział bierze minimum 25 osób, prowadzone są przez minimum 2 uprawnionych Przewodników.

NIE. Tempo marszu nie jest dla osób uprawiających wyczynowo sport. Tempo każdorazowo dopasowują przewodnicy do kondycji i umiejętności grupy. Każdemu zapewniamy wystarczającą ilość czasu na odpoczynek i regenerację.

Orientacyjny spis rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą na górski wyjazd, znajdziesz od razu na swojej skrzynce e-mail po dokonaniu rezerwacji.
Dzięki temu przeważnie będziesz mieć wystarczająco dużo czasu aby zapoznać się z naszymi wskazówkami i ewentualnie uzupełnić swoją listę.
Pamiętaj jednak, że zestawienie ma charakter orientacyjny i stanowi naszą sugestię. W góry zabierz na pewno to, w co zwykle zaopatrujesz się na jednodniowe, wakacyjne wędrówki w polskich górach.

Trekking zostaje potwierdzony, gdy zgłosi się minimalna ilość Uczestników określona w umowie z Klientem.
Wyjazdy odwołujemy tylko w ostateczności. W takiej sytuacji informujemy Uczestnika najpóźniej do 20 dni przed terminem imprezy (zwykle jednak około miesiąca przed imprezą).
Każdy taki wypadek rozpatrujemy indywidualnie i proponujemy wyjazdy alternatywne w wybranych terminach lub natychmiast zwracamy całość wpłaconej do biura kwoty.

TAK. Na naszych trekkingach istnieje możliwość wyboru diety wegetariańskiej lub wegańskiej (lub innej diety specjalnej). Prosimy o wpisanie takiej prośby w polu uwagi podczas rezerwacji imprezy za pośrednictwem formularza rezerwacji na naszej stronie internetowej.
Nie pobieramy żadnej opłaty za diety specjalne, dlatego choć dokładamy wszelkich starań aby Twoja prośba została uwzględniona, nie możemy zagwarantować takiej różnorodności posiłków jak dla pozostałych osób z grupy z dietą standardową.

TAK. Na podstawie Umowy Generalnej wszyscy Uczestnicy naszych wyjazdów zostają objęci ochroną ubezpieczeniową na czas wyjazdu. Ochrony ubezpieczeniowej udziela naszym Klientom Signal Iduna Polska TU S.A.
- W wariancie ŚWIAT (Archipelag Azorów, Madera & Porto Santo, Teneryfa, La Palma, Wyspy Owcze), wysokość sum ubezpieczenia wynosi odpowiednio: KL (Koszty Leczenia) do 30.000 EUR (w tym Koszty Ratownictwa do 6.000 EUR), NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) do 16.000 PLN, utrata lub kradzież bagażu do 1800 PLN.
- W wariancie EUROPA (pozostałe kierunki), wysokość sum ubezpieczenia wynosi odpowiednio: KL (Koszty Leczenia) do 10.000 EUR (w tym Koszty Ratownictwa do 6.000 EUR), NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) do 7.000 PLN, utrata lub kradzież bagażu do 800 PLN.

TAK. Wyboru dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych możesz dokonać w momencie dokonywania rezerwacji, wypełniania formularza rezerwacji w naszym serwisie.
Wysokość składki podajemy w formularzu. Składka za dodatkowe ubezpieczenie zostanie doliczona do ceny trekkingu.

TAK. Każdy Uczestnik może ubezpieczyć swoją rezerwację od kosztów imprezy turystycznej (wariant RG) i/lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej (wariant RGS). Można to zrobić za pośrednictwem naszego biura lub indywidualnie.
Jeśli zdecydujesz się na zakup dodatkowego ubezpieczenia za naszym pośrednictwem, najlepiej zrób to już w momencie wypełniania formularza rezerwacji.
W formularzu rezerwacji znajdziesz kilka wariantów do wyboru do każdego rodzaju ubezpieczenia wraz z ceną za każdy z nich. Porównaj proponowane warianty i wybierz najbardziej Tobie odpowiadający/e.

TAK. Na życzenie, za wyjazd otrzymasz FAKTURĘ VAT-MARŻA.

Faktura będzie wystawiona najpóźniej do 15-go dnia następnego miesiąca, w którym odbył się trekking.

Faktura jest wystawiana w całości w walucie PLN.

Aby dokonać zmiany lub anulować rezerwację, najlepiej skontaktować się z nami w godzinach pracy biura: +48 691-954-467, rezerwacje@sport-events.pl
Odstąpienie od umowy jest możliwe wyłącznie przed rozpoczęciem świadczenia usługi.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

NAPISZ DO NAS

Podanie danych w formularzu jest dobrowolne ale niezbędne do uzyskania odpowiedzi na składane zapytanie.

Informujemy, że w dowolnym momencie masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu a także cofnięcia wyrażonej zgody przez wysłanie wiadomości e-mail na adres abi@sport-events.pl z adresu, którego zgoda dotyczy. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Twoich danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

Zawiadamiamy, że administratorem Twoich danych osobowych jest Paweł Jaroszek Sport Events. Biuro Turystyki i Sportu z siedzibą: ul. Piotra Skargi 2, 34-300 Żywiec.

Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Paweł Jaroszek Sport Events. Biuro Turystyki i Sportu określone są w Polityce prywatności.