Sport-events.pl
INFORMACJE

COVID-19

COVID-19

PRZYDATNE INFORMACJE


1. UBEZPIECZENIA DODATKOWE (POLECANE W ZWIĄZKU Z COVID-19):

Czyli jak spać spokojnie, bez ryzyka utraty środków.

Ubezpieczenia przygotowane dla Klientów Biura przez naszego długoletniego Partnera, Towarzystwo Ubezpieczeń SIGNAL IDUNA:

Dla naszych Klientów, którzy chcą spać spokojnie i nie martwić się o wpłacone do Biura środki w przypadku np. zdarzenia losowego, choroby (w tym covid), przymusowej kwarantanny lub izolacji, SIGNAL IDUNA przygotowała dodatkowe, rozszerzone warianty ubezpieczenia:

 • od KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ (RG)
 • od KOSZTÓW PRZERWANIA IMPREZY TURYSTYCZNEJ (RGS)

W momencie dokonywania rezerwacji na naszej stronie internetowej za pośrednictwem FORMULARZA REZERWACJI, zachęcamy do zakupu dodatkowego ubezpieczenia, rekomendujemy zakup:

 • Wariant nr 1: Podstawowy

lub

 • Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19

Pozostałe warianty:

 • nr 3 o nazwie 'Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja' - zawiera ryzyko skierowania na kwarantannę, poddania izolacji związanej z COVID-19.
 • nr 4,5,6 zawierają dodatkowo ryzyko choroby przewlekłej lub nowotworowej.
Co zyskujesz? 
Ubezpieczenie to pozwoli Tobie spać spokojnie i nie martwić się utratą wpłaconych środków w przypadku np. zachorowania (w wariancie nr 2 także z powodu covid-19), otrzymania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa COVID-19 przed wyjazdem (gdy na kierunku twojego wyjazdu test nadal jest wymagany). 

SIGNAL IDUNA zwraca opłaty poniesione przez Ubezpieczonego w związku z rezygnacją z podróży lub przerwaniem uczestnictwa w imprezie turystycznej z 21 powodów (opisane w OWU) zaistniałych w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej i odpowiedzialności SIGNAL IDUNA oraz uniemożliwia realizację podróży. 

Koszt każdego wariantu ubezpieczenia jest zależny od ceny imprezy turystycznej.
W łatwy sposób możesz sam sprawdzić koszt każdego wariantu ubezpieczenia, zaznaczając w formularzu rezerwacji przy danym wariancie okienko 'TAK'. 


2. SZCZEPIENIA? TESTY? 
POLITYKA BIURA W ZAKRESIE ANULACJI / ZMIAN / REZYGNACJI w czasie covid-19

Kilka informacji praktycznych. Zmiany rezerwacji, anulacje.

Informujemy, że w sytuacji, gdy na wybranej prze naszych Klientów destynacji, będzie obowiązywać / obowiązuje zasada przyjmowania TYLKO turystów, którzy mają potwierdzenie wykonania szczepienia lub zostanie / został utrzymany wymóg wykonania testu (dowolny test COVID-19), przyjmujemy, że: 

 • W przypadku obowiązkowej szczepionki przeciwko COVID-19, oraz braku alternatywnych możliwości (np. wykonanie testu na własny koszt, zaświadczenie o statusie 'ozdrowieńca covid-19'), Klient/ka może zrezygnować z wyjazdu / destynacji i zamienić na inny wyjazd z oferty biura lub zamienić wpłaconą kwotę na 'Voucher 365 Sport Events', do wykorzystania do 1 roku od daty zakończenia wyjazdu (dotyczy daty ponownej rezerwacji wyjazdu, sam wyjazd może odbyć się później), z którego zrezygnował/a.
  Rezygnacja będzie skuteczna, jeśli zostanie zgłoszona na max 10 dni przed wyjazdem.
 • W przypadku obowiązku wykonania testu na COVID-19, rezygnacje odbywają się na zasadach ogólnych warunków uczestnictwa, a Klient/ka przed wyjazdem powinien/powinna wykonać test (na własny koszt) na zasadach określonych przez władze państwa docelowego.

Niezależnie od sytuacji, jaka będzie miała miejsce w nadchodzącym czasie, rekomendujemy zakup dodatkowego ubezpieczenia od kosztów imprezy turystycznej (informacje powyżej). 


3. INFORMACJE MSZ - POLAK ZA GRANICĄ
Przed dokonaniem zgłoszenia na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą - TUTAJ

Znajdziesz tam informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, jak również informacje dotyczące:

 • wymaganych dokumentów podróży
 • bezpieczeństwa
 • zdrowia i zalecanych szczepień
 • przepisów celnych
Informacje na temat aktualnych zasad i ograniczeń w Polsce (w tym, np. ograniczenia w przemieszczaniu się, kwarantanna, izolacja) znajdziesz TUTAJ

 

FAQ

COVID-19

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Stan na 28.03.2022 r.
Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek izolacji i kwarantanny.

Stan na 28.03.2022 r.
Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek izolacji i kwarantanny.

Stan na 28.03.2022 r.
NIE. Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek izolacji i kwarantanny.

Stan na 28.03.2022 r.
Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek izolacji i kwarantanny.